ولدان «انتقادی محله ولدان»طرح بزرگ 'اول، همسایه' از ابتدای شهریور ماه جاری در در ۱۱ محله شهر اصفهان آغاز شده و تا ۲۵ همین ماه به کار خود پایان خواهد داد. به گزارش قدس آنلاین از اصفهان ، مدیر فرهنگی هنری و تفریحی شهرداری اصفهان گفت: در این طرح 11 محله پرجمعیت شهر اصفهان به عنوان نمونه انتخاب و موضوع رعایت حقوق همسایگان به عنوان یکی از سرفصل های مهم فرهنگ شهروندی به ساکنان آنها آموزش داده خواهد شد.
مهدی بقایی افزود: در اجرای این طرح تلاش شده است بار اصلی کار بر عهده مراکز فرهنگی مستقر در محلات بوده و کمیته فرهنگ شهروندی شهرداری اصفهان به عنوان متولی برنامه، صرفا به جهت دهی و مدیریت اقدامات بپردازد.
وی تصریح کرد: محلات کوی لت، بهارانچی، علی قلی آقا، ماشاده رهنان، شیخ طوسی شرقی، عمان سامانی، کوی سعدی، خواجو، همت آباد، ولدان و کساره 11 محله انتخاب شده شهر برای اجرای این طرح هستند.
مدیر فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: در قالب این طرح، ابتدا مجموعه ای از تبلیغات محیطی اعم از سیلک، پوستر و... با محوریت رعایت حقوق همسایگان در نقاط مختلف محله نصب شده و سپس، بروشوری با همین عنوان به صورت خانه به خانه درمیان شهروندان ساکن محله توزیع خواهد شد.
بقایی ادامه داد: هر خانوار پس از مطالعه محتوای بروشور که حقوق و وظایف همسایگان را دقیقا تشریح می کند، به سوالات ضمیمه آن پرسشنامه پاسخ داده و پاسخنامه تکمیل شده خود را در صندوق مخصوصی که در محله نصب شده است، می اندازد.

وی با بیان اینکه کلیه مراحل توزیع بروشور، جمع آوری پاسخنامه ها، تصحیح، انتخاب برگزیدگان و اطلاع رسانی عمومی در محله، بر عهده مجموعه های فرهنگی محلات است، اظهار داشت: هدایای نفیسی اعم از کمک هزینه سفر به مشهد مقدس، لوازم خانگی، وسایل ورزشی، صنایع دستی و... در اختیار این مجموعه ها قرار خواهد گرفت تا همزمان با شب میلاد امام رضا(ع) در جشنی که به همین مناسبت در مسجد محله برگزار می شود، به برگزیدگان مسابقه اهدا نمایند.
مدیر فرهنگی هنری و تفریحی شهرداری اصفهان این طرح را آغازگر مجموعه ای از فعالیت های فرهنگی و آموزشی با محوریت فرهنگ شهروندی در محلات شهر اصفهان ذکر نمود و یادآور شد: کمیته فرهنگ شهروندی شهرداری اصفهان پس از چندین سال تبلیغات عمومی در فضای شهر، در برنامه محوری خود در سال 92 تصمیم گرفته است با رویکردی جدید به محلات شهر اصفهان نیز وارد شده و به آموزش مفاهیم گوناگون بپردازد.
بقایی با تاکید بر اینکه هریک از محلات شهر اصفهان مشکلات و دغدغه های فرهنگی خاصی دارند که باید به درستی شناخته شود، اضافه کرد: همکاری و هماهنگی مستمر میان مدیریت شهری، مجموعه های فرهنگی مذهبی مردم نهاد و ساکنان محلات می تواند به رفع مشکلات فرهنگی و اجتماعی موجود در هر محله کمک شایانی نماید.
طبقه بندی:

اشتراک و ارسال مطلب به:

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 18 شهریور 1392 توسط : ولدان

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
/* با توجه به ادامه فعالیت در سایت ولدان(www.veldani.ir)لطفآ برای درج نظرات به سایت ولدان مراجعه کنید /نظرات این وبلاگ منتشر نخواهد شد */

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات