ولدان «انتقادی محله ولدان»

خیابان ملت ولدان خیابان ملت ولدان

چند وقتی بود که می خواستم مطلبی درباره خیابان ملت بنویسم ولی هر باربه دلیلی  نشد .با صحنه ای که دیشب دیدم تاخیر را جایز ندونستم و این مطلب را گذاشتم .
کسانی که حداقل 25 سال دارند خوب متوجه هستند که در گذشته چه سختی هایی را مردم محله ولدان برای عبور از اصلی ترین خیابان محله بایستی  تحمل می کردند .و تنها آرزوی مردم این محل هم داشتن یه خیابان خوب  در وسط محله بود .
شهرداری هم همه ساله وعده و وعیدهایی به اهالی می داد ولی فقط در حد حرف باقی
 می ماند .این 5 سال آخر مانده به احداث این خیابان هم شهرداری همه ساله لطف می کرد و فقط به فلش زدن و علامت زدن روی دیوارها بسنده می کرد تا اینکه بعد از 25 سال بعد عید نوروزی شهرداری آغاز عملیات این طرح را شروع کرد .ولی هیچگونه تعریضی برای این خیابان صورت نگرفت .البته و صد البته همه این تقصیر بر گردن شهرداری نبود چرا که وقتی شهرداری برای تعریض این خیابان به ملک یا خانه ای که در طرح بود مراجعه می کرد بابت یک خانه قدیمی و کلنگی از شهرداری تقاضای خانه ای 3 طبقه می کردند .و شهرداری هم وقتی با اینگونه افراد روبرو شد زیاد خودش را به زحمت نیانداخت هر چند از طریق قانونی می توانست کاری انجام دهد و به احداث این خیابان با همان عرض کم بسنده کرد .
تازه عرض  اون هم با جدول گذاری کنار خیابان برای فضای سبز کم تر شد .
با افتتاح این خیابان مشکلات مردم محله دو چندان شد چون مغازه داران زیادی در این خیابان وجود دارند که اتومبیل های خودشون را کنار خیابان پارک می کنند و یا ساکنین و همین امر موجب میشه که حرکت دو طرفه در این خیابان با مشکل روبرو بشه و به سختی صورت بپذیرد .
دیشب وقتی حادثه دلخراش سرقت مسلحانه در محله ولدان رخ داد عرض بسیار کم این خیابان خود نمایی کرد
چرا که وقتی آمبولانس مصدوم این حادثه را می خواست به بیمارستان اعزام نماید از هیچ کدام طرف نتوانست عبور کند  و مجبور شد به کوچه پس کوچه ها که آشنایی به آن نداشت برود .
بعد از گذشت چندین دقیقه ما دوباره دیدیم همان آمبولانس حامل مصدوم  از روبرو به سختی در حال نزدیک شدن است .که ظاهرآ راه خروج از محله را پیدا نکرده   بود و دوباره به خیابان ملت و محل وقوع جرم آمد .
و این بار با تلاش مردم محله و نیروهای انتظامی راه برای اعزام مصدوم باز شد .ما به هیچ عنوان بیان نمیکنیم که دیر رساندن این مصدوم منجر به فوت شده چون هیچ مدرک مستندی نداریم .
 ولی با این حال چگونهمی شود  نقش عرض کم خیابان ملت رادر این واقعه  نادیده گرفت؟

هر چند در آن زمان شهردار منطقه جنالب آقای امامی بودند ولی آیا شهردار جدید هیچ برنامه ای برای این خیابان و احداث هر چه سریعتر خیابان مطهری(اردشیر سابق) ندارند؟

و این بود سرگذشت ما

کد مطلب : 3372
پایان انتظار 20 ساله با احداث خیابان ملت محله ولدان


شهردار منطقه دو شهر اصفهان:
پایان انتظار 20 ساله با احداث خیابان ملت محله ولدان

خبرگزاری ایمنا: خیابان ملت محله ولدان در منطقه دو شهر اصفهان بعد از 20 سال انتظار تا دو ماه آینده در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.


شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۸۸ - ۰۸:۵۳
ای و محروم شهر اصفهان به شمار می رود كه به لحاظ دارا بودن بافت فرسوده و محرومیت بودجه قابل توجهی نیاز دارد.

عبدالرسول امامی افزود: با اختصاص ردیف محرومیت زدایی از سوی شهرداری مركزی، بودجه منطقه دو در سال جاری حدود 90میلیارد ریال پیش بینی شده است.

وی از بهره برداری 10طرح عمرانی و خدماتی در منطقه دو تا دو ماه آینده خبر داد و اظهار داشت: احداث ساختمان خدمات شهری شهرداری، آبنمای رسالت و میدان جمهوری، خیابان حكیم فرزانه و احداث سالن مطالعه نیكان در محله بابوکان از طرح هایی است كه تا دو ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به بهره برداری خیابان ملت محله ولدان در منطقه دو، تصریح كرد: این خیابان بعد از 20 سال تعویق، تا دو ماه آینده در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.

شهردار منطقه دو، با بیان این مطلب كه 60درصد بودجه این منطقه به اجرای طرح های عمرانی اختصاص یافته است، افزود: سالانه بودجه ای بر اساس اولویت بندی برای لكه گیری، روكش آسفالت محله های این منطقه تخصیص می یابد این در حالی است ،كه با توجه به دلیل محدودیت بودجه این منطقه،‌اعتبار تخصیص یافته در خصوص روكش آسفالت تمام معابر آن جوابگو نیست.

وی با بیان اینكه تمام اراضی منطقه دو، استعداد كشاورزی ندارند، اظهار داشت: بخشی از درخواست های مردمی تغییر كاربری اراضی كشاورزی و پروانه ساخت و ساز است اما به دلیل اینكه این موضوع در كمیسیون ماده پنج مورد بحث و بررسی قرار می گیرد، بخش قابل توجهی از این خواسته مردم برآورده نمی شود این در حالی است كه قسمت زیادی از این اراضی استعداد كشاورزی ندارند.

طبقه بندی:
برچسب ها: خیابان ملت ولدان، ولدان،

اشتراک و ارسال مطلب به:

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 22 اسفند 1390 توسط : ولدان

m.s
شنبه 7 دی 1392 06:47 ب.ظ
یه کم عرضی باعث از دست رفتن جون یه جوون شد...
درسته مرگ تقدیر خداست...
ولی اگه این خیابون کمی عریض تر بود این جوون نمی مرد...
من هم خودم ماجرا را رو از وسطاش دیدم ... و دیدم آمبولانس چه جوری گیر کرده بود...
خدا از اون سارقا هم نگزره که دو تا خونواده رو شب عید داغدار کردند...
سالار
سه شنبه 23 اسفند 1390 04:13 ق.ظ
آفرین حرف دل مردم محله را می زنی .
پاسخ  ولدان: سلام ممنون از لطف شما .
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
/* با توجه به ادامه فعالیت در سایت ولدان(www.veldani.ir)لطفآ برای درج نظرات به سایت ولدان مراجعه کنید /نظرات این وبلاگ منتشر نخواهد شد */

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات